1082 Budapest, Üllői út 54. (a Corvin negyednél) | info@bognarvivien.hu
Visszahúzódás, motivációs gond, súlyos önértékelési probléma, alvás-, evési zavar vehető észre, vagy például önsértés jelentkezik.
Problémás a családi vagy iskolai élethez, rutinokhoz való alkalmazkodás. Nehezen kezelhető a lázadó, ellenálló vagy éppen érdektelen viselkedés.
Erős aggodalmak, félelmek, ragaszkodás észlelhető, vagy például túlzott agresszió, szélsőséges érdeklődés jelenik meg.
Továbbküldés történt gyermekpszichiátriai vizsgálatról, és támogatás, terápia szükséges.
Leggyakrabban az alábbi lépésekben zajlik a serdülőkkel kapcsolatos pszichológiai munka, heti egyszeri gyakoriságú, személyes találkozások formájában.
A kamasz szülőjével együtt érkezik először, ahol közösen vázolhatják fel a segítségkérés helyzetét, igényét. A végére együtt határozható meg, milyen lépésekkel haladjunk tovább a fiatal nehézségeinek feltérképezésében, megsegítésében. (pl. probléma-átbeszélés folytatása, feltérképező szakasz)
Egy feltérképező, diagnosztikus szakasszal folytatjuk. Ez a serdülő problémáihoz igazodó, általában 4-6 alkalomból álló folyamatrész egyéni vizsgálatokból áll, amelyekben az életkorhoz illesztett pszichológiai tesztfelvételek zajlanak.
A feltérképező szakasz első heteiben egy ismételt szülői alkalom is helyet kap, ahol a serdülő fejlődéstörténetének és családja élettörténetének átbeszélése zajlik. Előzetes egyeztetéssel alakítható ki, hogy a kamasz részt kíván-e venni ezen az alkalmon.
A serdülővel átbeszélt módon egy külön alkalomban a tapasztalatok átbeszélésére kerül sor, mind a pszichológus részéről, mind a szülői és kamasz megélésekről. A végére meghatározhatóvá válik, milyen további irányok javasoltak a serdülő nehézségeinek kezelésében.
Közösen kijelölt témakörökön, problémákon dolgozunk együtt, általában heti egyszeri gyakorisággal. A szóbeli megosztásokra, mint közös csatornára támaszkodva haladunk, amit kiegészíthetnek a belső világ megismerését, kifejezhetőségét támogató, szimbolikus eszközök is (pl. rajzolás, képek, kártyák, mesék).
Előzetesen megbeszélt gyakorisággal (pl. 4-5 hetente) szülőkonzultációs munkát is társítunk a serdülők folyamatához. Itt a korábban felállított titoktartási keretek mellett a szülő/szülők is együtt dolgoznak a szakemberrel kamasz gyermekük nehézségein.
Amennyiben szükségnek mutatkozik, további szakterületek bevonását kérheti, javasolhatja a szakember a folyamat ideje alatt, vagy végén (pl. pszichiáter, testi kivizsgálások, fejlesztések), amelyekről egyéni egyeztetés zajlik a serdülővel és a szülőkkel.
Bognár Vivien vagyok, pszichológus, gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológus.
2015 óta dolgozom egy fővárosi gyermek- és ifjúságpszichiátriai fekvőbeteg osztály pszichológusaként. Mindennapi munkám során különféle pszichés problémákkal küzdő, pszichiátriai fekvőbeteg osztályon kezelt gyermekekkel, serdülőkkel foglalkozom, és részt veszek pszichodiagnosztikai vizsgálatukban, rehabilitálásukban, terápiás kezelésükben, családtagjaik támogatásában.
Magánellátás keretei között négy éve dolgozom pszichodinamikus szemléletben egyéni konzultációs, tanácsadási folyamatok keretében fiatal felnőttekkel, valamint különféle érzelmi és magatartási gondokat tapasztaló gyermekekkel, serdülőkkel, és családjaikkal.
Első interjú: 20.000 Ft/alkalom
További konzultációk: 18.000 Ft/alkalom